طرح " معماری خوب "
طرح ساماندهی و ارتقاء زندگی مردم از طریق ارتقاء فضای زیست و افزایش آگاهی عمومی در زمینه معماری و شهر
Friday, 24 September , 2021
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 صفر 1443
شناسه خبر : 337
  پرینتخانه » معماری و سلامت تاریخ انتشار : 19 جولای 2020 - 22:26 | 424 بازدید | ارسال توسط :

تمرین معماری در همه گیر

یک سال پس از افتتاح Shed ، الیزابت دیلر در تلاش است تا با دنیایی روبرو شود که در آن او و همکارانش دیگر نمی توانند به صورت شخصی به ایده های خود بپردازند. الیزابت دیلر ، چهره عمومی شرکت Diller Scofidio + Renfro ، یک نیروی غیرقابل توصیف و پر تلاش است ، مشتریان […]

تمرین معماری در همه گیر
یک سال پس از افتتاح Shed ، الیزابت دیلر در تلاش است تا با دنیایی روبرو شود که در آن او و همکارانش دیگر نمی توانند به صورت شخصی به ایده های خود بپردازند.

Elizabeth Diller, the public face of the firm Diller Scofidio + Renfro, is an indefatigable and relentless force, her clients and collaborators say.
الیزابت دیلر ، چهره عمومی شرکت Diller Scofidio + Renfro ، یک نیروی غیرقابل توصیف و پر تلاش است ، مشتریان و همکارانش می گویند. Geordie Wood

نوشته :  Robin Pogrebin

معمار الیزابت دیلر به طور معمول با قلم روی کاغذ کار می کند و طرح هایی را به استودیوی خیابان 26 خیابان غربی خود می آورد ، جایی که او و تیمش در Diller Scofidio + Renfro طرح مسئله می کنند که چگونه می توانند این برنامه ها را بهتر انجام دهند.

از آنجا که این نوع طوفان مغزی به صورت فردی، دیگر امکان پذیر نیست ، خانم دیلر – و شرکتی که وی به همراه همسرش ، ریکاردو اسکفییدیو ، چارلز رنفرو و بن گیلمارتین رهبری می کند – در حال گذراندن دوره برخورد در معنای تمرین معماری در همه گیر است. بدون اینکه بتوانید در حضور همکاران ارتباط برقرار کنید یا با آنها همکاری کنید.

خانم دیلر گفت: “ما معمولاً کار می کنیم ، ترسیم می کنیم ، به چشمان یکدیگر نگاه می کنیم ، بحث می کنیم ، چیزهایی را دور اتاق می اندازیم ، مدل می سازیم و آنها را از هم باز می کنیم. به نوعی چیزهایی درست می شود.” خانه آخر هفته این زن و شوهر در شمال ایالت نیویورک.

https://static01.nyt.com/images/2020/05/28/arts/28virus-diller9/merlin_172533618_1dd0d533-6b6a-490e-91e7-299d683d4b37-articleLarge.jpg?quality=75&auto=webp&disable=upscale
عقربه های ساعت از سمت چپ پایین ، الیزابت دیلر ، بنیامین گیلمارتین ، چارلز رنفرو و ریکاردو اسکفییدیو در یک جلسه طراحی مجازی. اعتبار … از طریق Diller Scofidio + Renfro

وی ادامه داد: “با این سیستم ، بسیار مطابق دستور های بهداشتی است ، شما باید بسیار سازمان یافته باشید.” ما نقشه ها و طرح های دیگری را ارسال می کنیم ، ما با وسیله دیجیتال پاسخ می دهیم و سپس جلسات مجازی برگزار می کنیم. ارتباطات کندتر است. اما ما سخت تر کار می کنیم و در حال فهمیدن آن هستیم. “

معماری مانند هر حرفه ای ، در تلاش است تا راه خود را در دنیای قرنطینه پیدا کند. این بیماری همه گیر مشتری را وادار کرده است که برخی از پروژه ها و سایر موارد را به تأخیر بیندازند. در حالی که انواع خاصی از ساخت و سازها ضروری تلقی شده اند ، سایر سرمایه گذاری ها متوقف شده اند. براساس شاخص موسسه معماران آمریکا، تقاضا برای خدمات طراحی در ماه آوریل شدیدترین ماه از تمامی ماه را به ثبت رساند.

خانم دیلر گفت: “امیدوارم که در پایان این همه گیری انظام ما هنوز هم لازم باشد.” “من فکر می کنم می شود.”

دفتر دیلر در موقعیتی قوی تر از بسیاری دفاتر است ، زیرا شهرت خود را به عنوان یكی از مؤسسات معماری در جهان تثبیت كرده است. از زمان طراحی موسسه هنرهای معاصر بسیار معروف و تحسین شده اش در بوستون در سال 2006 و توسعه مجدد مرکز لینکلن در نیویورک ، که در سال 2012 به اتمام رسیده است، دیلر اسکوفییدیو + رنفرو برای کمیسیون های بزرگی مانند پارک High Line در سمت غرب منهتن ( 2009-2019) و موزه گسترده لس آنجلس (2015) وارد همکاری شدند.

The exterior of the Shed, the art center by the firm in Hudson Yards.
نمای بیرونی Shed ، مرکز هنری این شرکت در هادسون Yards.Credit … وینسنت تولو برای نیویورک تایمز

خانم دیلر به عنوان یکی از “100 فرد با نفوذ ترین” زمان شناخته شده است و به همراه همسرش موفق به دریافت جوایز نبوغ MacArthur شد. دو سال پیش ، او “The Mile-Long Opera”  را خلق ، کارگردانی و تولید کرد ، یک اثر کر در مقیاس بزرگ که درline High اجرا شد.

بنابراین این لحظه باید یک دور افتخار باشد – فرصتی برای جشن یک سالگرد، مرکز هنرهای جدید خانم دیلر نه تنها طراحی ، بلکه به تصورکردن نیز کمک کرده است ، و از استقبال چشمگیر جمعیت پس از طراحی مجدد این استودیو درباره موزه هنر مدرن ، که در اکتبر 2019 دوباره افتتاح شد.

بجای آن که، هر دو به طور موقت بسته هستند. و “دریای آبی عمیق” در پارک خیابان آرمری ، کار جدید بیل تی جونز که خانم دیلر و پیتر نیگرینی برای طراحی محیط بصری ، قبل از آغاز نمایش آن لغو شدند.

Performers in “The Mile-Long Opera” at the High Line in 2018.
نوازندگان “Opera Mile-Long” در خط بالا در سال 2018. اعتباری … کیتلین اوچ برای نیویورک تایمز
A rehearsal for “Deep Blue Sea,” a collaboration between Bill T. Jones, Liz Diller and Peter Nigrini, in Catskill, N.Y., in 2019. Its Park Avenue Armory spring opening was canceled.
تلاشی برای “دریای آبی عمیق” ، همکاری بین بیل تی. جونز ، لیز دیلر و پیتر نیگرینی ، در Catskill ، نیویورک ، در سال 2019. افتتاح بهار زره پوش خیابان پارک آن لغو شد.. ماریا بارانوا

این شرکت که 10 درصد از کارمندان 110 نفری خود را از کار معلق یا موقتا تعدیل کرده است ، با وجود مشکلات ناگزیر که توسط کووید ویروس به وجود آمده است ، سعی در پیشبرد پروژه ها دارد.

موزه المپیک و پارالمپیک ایالات متحده در پایگاه کوه های راکی در کلرادو اسپرینگز ، کولو ، قرار بود ماه جاری برای برش روبان آماده شود. اکنون هنوز تاریخ افتتاح ساختمان مشخص نشده است.

Diller Scofidio + Renfro همچنین در حال تجدید نظر در مورد پروژه هایی برای مشتریانی است که تازه نسبت به نیازهای مسافت اجتماعی حساس هستند. بو لیو ، یک معمار واسطه در این شرکت گفت: این شرکت در حال طراحی یک مرکز بین رشته ای است برای دانشگاه تورنتو است، اکنون “فضای عمومی کافی در داخل و امکانات مشترک در اطراف آن ” را در اولویت قرار داده است.

A rendering of the United States Olympic & Paralympic Museum in Colorado Springs, Colo. Its opening has been delayed.
ارائه موزه المپیک و پارالمپیک ایالات متحده در کلرادو اسپرینگز ، کولو. افتتاح آن به تأخیر افتاده است. اعتبار … Diller Scofidio + Renfro
United States Olympic & Paralympic Museum by Diller, Scofidio + Renfro, angled to echo the icy slope of the Winter Games.
موزه المپیک و پارالمپیک ایالات متحده توسط Diller، Scofidio + Renfro ، زاویه دار برای تکرار شیب یخی از بازی های زمستانی. Yushiro Okamoto / Diller Scofidio + Renfro

پروژه های دیگر در مراحل اولیه به صورت سکون در آمده اند ، از جمله آنها مرمت تئاتر کالیتا همفریس در دالاس که در اصل توسط فرانک لوید رایت طراحی شده است. دانشکده جدید معماری و برنامه ریزی M.I.T فقط اخیراً از سر گرفته شد.

اما آنهایی که در ادامه موفق شده اند ، از جمله مرکز موسیقی لندن ، یک خانه دائمی برای ارکستر سمفونیک لندن ، و یک مجموعه جدید و مرکز تحقیقاتی برای موزه ویکتوریا و آلبرت در آنجا نیز می توانند ادامه دهند.

خانم دیلر در کار روی پروژه V&A – که شامل به نمایش گذاشتن هزاران شیء در داخل مخزن موزه است – خودش را در غرفه های موزه غوطه ور کرد. وی گفت: “او به عنوان یک معمار اندازه یک خزانه دار متولی است. او واقعاً از این مجموعه هیجان زده می شود. “

گرچه خانم دیلر با در سن 65 آرامش و کم حرفی روبرو است ، اما آرزو ها و سرسختی حرفه ای او با ما صحبت می­کند. پیشرفت در زمینه معماری برای زنان آسان نیست و کمتر کسی توانسته است به یک موقعیت قدرتمند برسد. اگرچه او دستاورد های بالایی را با شرکای خود به اشتراک می گذارد – و به عنوان دانشجوی همسرش آغاز شد – خانم دیلر چهره شرکت او است.

آقای Scofidio ، 85 ساله ، گفت که او از توانایی خانم دیلر “به وضوح بیان آنچه باید انجام دهیم و چرا باید آن را انجام دهیم ، دفاع می کند” ، افزود: “من بیشتر شریک خاموش هستم.”

A rendering of Diller Scofidio + Renfro’s London Center for Music. The project is on schedule.
ارائه دهنده موسیقی Diller Scofidio + مرکز موسیقی لندن Renfro. این پروژه در برنامه قرار دارد… Diller Scofidio + Renfro

خانم دیلر در حالی که بخاطر سخت گیری فکری اش مشهور است – مدتها است که معماری را در پرینستون تدریس می­کند – نیز به صراحت در پیمایش سیاست داخلی که اغلب همراه با پروژه های بزرگ عمومی است ، مهارت دارد. او سرنوشت و خلق و خوی مشتری های مصر – و گاه سخت گیر – مانند Eli broad نیکوکار صفحه MoMA؛ و گروههای تشکیل دهنده مرکز Lincoln. را مدیریت کرده است.

رینولد لوی ، رئیس پیشین مرکز لینکلن ، در توصیف خانم دیلر گفت: “قابل تفسیر نیست.” معمار و طراح دیوید راکول ، که با او در Shed کار می­کرد ، از کلمه “بی امان” استفاده کرد.

گلن دی. Lowry ، مدیر MoMA ، گفت خانم دیلر موزه را تحت فشار قرار داده است تا در ایجاد فضاهای جدید برای هنرمندان و عموم مردم ، مانند یک اتاق پروژه های مشرف بر نمای طبقه دوم ، ایجاد کند. وی گفت: “او تسلیم نمی شود.”

اگر مدرکی بر مشکل درونی خانم دیلر وجود داشت، این درحالی بود که او تسویه خود را با استفاده از طرحی برای توسعه MoMA که به دنبال تخریب موزه هنرهای مردمی آمریکا بود ، طراحی کرد توسط معماران تاد ویلیامز و بیلی تین طراحی کرد را خنثی کرد. (به دوستی دیرینه آنها آسیب زد شد).

این حس که خانم دیلر به هموطنان خود خیانت کرده است ، هنوز در بین برخی از معماران ماندگار است. (رابرت ام استرن ، سپس معاون دانشکده معماری ییل ، ​​خود را “بسیار ناامید” اعلام کرد) و نتیجه جدید MoMA به طور یکنواخت مورد استقبال قرار نگرفته است (مایکل کیملمن ، منتقد معماری برای نیویورک تایمز ، او را “هوشمند” جراحی ، بی پروا و کمی بی عاطفه. نامید.”)

آقای گیلمارتین ، که در سال 2004 به این شرکت پیوست و در سال 2015 شریک زندگی شد ، گفت: “در حرفه معماری باید پوست ضخیم داشته باشید.” او باید بتواند از جای خود بلند شود و صدایی باشد که شنیده می شود. اجماع در اتاقی پر از مردانی که عموماً تمایل به تردید دارند. “

David Rubenstein Forum, University of Chicago, by Diller, Scofidio + Renfro. Construction has continued through the pandemic. 
دیوید روبنشتاین فروم ، دانشگاه شیکاگو ، توسط دیلر ، Scofidio + Renfro. ساخت و ساز از طریق همه گیر ادامه یافته است. اعتباری … شان گالاگر / دیلر Scofidio + RENFRO

قوت خانم دیلر در تمرین او نشعت می گیرد. در حالی که یک پروژه را ارائه می دهد – اگر بتوانید در تقویم پر شده او وقت بگذارید – در کنار معمار بنشینید (با لباس مشکی امضا شده باشد) و به نظر می رسد که او در مورد یکی از بچه هایش صحبت کرده است. شاید به دلیل اینکه خانم دیلر و آقای اسکفییدیو فرزند ندارند ، به نظر نمی رسد که مرزهای بین اداره و خانه وجود داشته باشد. خانم دیلر به طور مداوم مسافرت می­کند و در تمام ساعات کار می­کند (او پاسخ خود را به یک سؤال برای این مقاله از ساعت 4:10 صبح ارسال کرد.).

Diller Scofidio + Renfro projects continuing include the Ronald O. Perelman Center for Business Innovation and the Henry R. Kravis Building at Columbia Business School, north of Columbia University. 
پروژه های Diller Scofidio + Renfro شامل مركز نوآوری در تجارت رونالد ا. پرلمن و ساختمان هنری آر. كراویس در دانشكده بازرگانی كلمبیا ، شمال دانشگاه كلمبیا است. تیموتی Schenck / Diller Scofidio + Renfro

او این تمرکز منحصر به فرد را به اپرای حماسی خود در high line  آورد ، و به دنبال ارائه یک “تفکر خلاق در مورد نوسازی” بود. وی توسط چندین مؤسسه هنری نمایشی که این پروژه را بسیار بزرگ ، گران و پر ریسک می دانند ، رد شد ، به ویژه که خانم دیلر تهیه کننده یا کارگردان اپرا نیست.

بنابراین او بطور مستقل پول را جمع آوری کرد ، (آهنگسازی آن توسط دیوید لنگ با متن ترانه های آن کارسون و کلودیا رانکین) بود که در نهایت شامل 1000 خواننده از گروه های مختلف ، و 250 خواننده حرفه ای بود کار را تهیه و کارگردانی کرد.

خانم دیلر گفت: “این یک کابوس لجستیکی بود و یکی از سخت ترین کارهایی که تا به حال انجام داده ام ،” اما این یکی از رضایت بخش ترین کارهایی است که من تا به حال انجام داده ام ، دیدن هزاران هزار نفر از مردم نیویورک در هر شب به مدت هفت شب به گردش رفته اند. در پارک با سرعت حرکت کرده و مکان خود را انتخاب می کنند ، تمایل به شنیدن سخنان صدها فرد که در مجاورت هم غیرمعمول صمیمی بین غریبه ها می شنوید ، تقریباً غیرقابل تصور از زمان کووید -19. “

همه گیر چالش یک نظم دیگر است. از جمله پروژه هایی که خانم دیلر امیدوار است در مسیر خود باقی بماند عبارتند از: انجمن دیوید م. روبنشتاین ، دانشگاه شیکاگو برای مبادله فکری ، با اشغال برنامه ریزی شده برای ماه سپتامبر ، و دانشکده جدیدی برای دانشکده بازرگانی کلمبیا در منهتن فوقانی ، جایی که کار ساخت و ساز ضروری در نظر گرفته شده است.

خانم دیلر گفت: دانشگاه ها “نسبتاً نیکوکار هستند “پروژه های فرهنگی پروژه هایی لطیف هستند.”

Rendering of the lobby of Diller Scofidio + Renfro’s Tianjin Juilliard School, which features four pavilions interconnected by a series of bridges. It is scheduled to open in September.
ارائه لابی مدرسه Diller Scofidio + مدرسه Tianjin Juilliard Renfro ، که دارای چهار غرفه به هم پیوسته توسط یک سری پل است. قرار است در ماه سپتامبر افتتاح شود. Diller Scofidio + Renfro
The Juilliard Tianjin campus in China. The team relies on digital tours of the site under construction because the architects are still not allowed to travel there.
پردیس Juilliard Tianjin در چین. این تیم به تورهای دیجیتالی سایت در دست ساخت تکیه می کند زیرا معماران هنوز مجاز به سفر به آنجا نیستند. اعتبار … الیکس وو / دیلر اسکفییدیو + رنفرو

جولیار ( دانشگاه ) قصد دارد از کلاس اول در دانشگاه جدید خود در Tianjian ، چین در ماه سپتامبر استقبال کند. اگرچه این شرکت به دلیل محدودیت های قرنطینه در حال حاضر از سفر به چین منع شده است ، اما معماران در تلاشند راهی برای بازگشت پیدا کنند.

“من به آنها افتخار می کنم.” جوزف دبلیو پولیسی ، ریاست ارشد چینی جولیار گفت: آنها در حال بازگشت به جنگ هستند. “

شاید اساساً این شرکت مجبور باشد خود فرآیند خلاقیت را تغییر دهد. ” خانم دیلر گفت”: “استودیوی ما کاملاً صمیمی است. البته چیزی گم شده است. این شکلک  چهره ی کسی است ، این چشم قره رفتن سر کسی ، این فرق جزئی و رفتار منحصر به فرد است. “

خانم دیلر نیز با جدیت بیشتر از شکاف نسلی آگاه است. خانم دیلر گفت ، کار روی رایانه به طور طبیعی برای کارمندان جوان تر انجام می شود ، در حالی که او و همکارانش “عادت کرده اند از طریق طراحی فکر کنند.” “این مسیر مستقیم از ایده در مغز شما به یک گزاره فضایی است.”

منبع : https://www.nytimes.com/2020/05/28/arts/design/elizabeth-diller-architecture-virus.html

نویسنده : امیر ملکشاهی
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.